[Webinar 06.10 godz. 11:00] Sprzedaż i obsługa wejść grupowych: Perspektywa branży rekreacyjnej
Raport branżowy "Jak polskie atrakcje dbają o widoczność w sieci?"
Czytasz
Jak sprawdzać czy wejściówka klienta jest ważna? Aplikacja Drop – Terminal

Jak sprawdzać czy wejściówka klienta jest ważna? Aplikacja Drop – Terminal

autor Agata Kubec
17 września 2018

Jak sprawdzić czy zakupiona wejściówka może zostać wykorzystana? Jak upewnić się, że płatność za usługę przebiegła w pełni pomyślnie? Droplabs to nie tylko system dystrybucji biletów, karnetów i voucherów ale również system kontroli dostępu.

Weryfikację klienta najłatwiej przeprowadzać w Aplikacja Drop — Terminal, dzięki której w prosty sposób zweryfikujesz wejściówki/vouchery klientów, kupione za pośrednictwem Droplabs. Wejściówki zawierają kod QR, a aplikacja jest prostym skanerem tych kodów. Alternatywą jest zintegrowanie używanie w obiekcie bramek wejściowych/ kołowrotków/ opaskomatów z naszym interfejsem programistycznym (API), co zapewni bezobsługową weryfikację wejść (o szczegóły zapytaj na [email protected]) lub weryfikacja wejść przez panel klienta.

Jakie urządzenie wybrać?

Przygotuj telefon z systemem operacyjnym Android. Wersja Androida powinna być uaktualniona co najmniej do poziomu 4.2. Telefon musi posiadać aparat fotograficzny oraz możliwość łączenia się z Internetem (np. poprzez WiFi lub kartę SIM). W jednym obiekcie może być kilka urządzeń weryfikujących wejściówki , w zależności od potrzebWśród klientów Droplabs, popularne urządzenia to np. HUAWEI Y7, Samsung Galaxy Xcover 4 czy Motorola Moto E5 Play Go. Możesz również rozważyć używanie urządzeń przystosowanych do pracy w trudnych warunkach terenowych np. Caterpillar S60 – z mocniejszymi bateriami oraz odpornością na kurz/wodę.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Drop – Terminal?

 • Uwierzytelnij aplikację Terminala
  Aby korzystać z Terminala należy uwierzytelnić dane, używając kodu przesłanego SMS-em na numer telefonu podany podczas rejestracji w systemie Droplabs lub ustalony z opiekunem Droplabs.

  Jeśli chcesz zmienić ten numer, przykładowo na numer recepcji, możesz zrobić to pisząc na [email protected]
 • Aktualizacja usług Google Play Services
  Po pierwszym uwierzytelnieniu, urządzenie może poprosić o uaktualnienie usług Google Play Services. Zrób to, postępując zgodnie z instrukcją na ekranie.
 • Stabilny dostęp do Internetu
  Aby aplikacja sprawnie działała musi mieć stabilny dostęp do internetu: np. poprzez sieć WiFi lub poprzez pakiet danych udostępniony przez operatora Twojej sieci komórkowej.

Jak wygląda użytkowanie Terminala w praktyce?

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak dokładnie wygląda użytkowanie terminala przejdź do osobnego wpisu na ten temat:

Jeśli masz jakieś pytania, napisz na 

[email protected] lub skontaktuj się ze swoim opiekunem sprzedaży Droplabs.0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

28 czerwca 2019

Jak wygenerować bezpośredni link do zakupu konkretnej usługi?

Chcesz zwrócić uwagę klienta na konkretną usługę w Twoim sklepie online? Wygeneruj bezpośredni link i udostępnij go w swoich mediach społecznościowych. Sprawdź jak!

26 października 2020

Sprzedaż i rezerwacja półkolonii w Twoim sklepie internetowym

Arrow-up