Oglądaj nagranie z webinaru: Obsługa klientów zagranicznych w polskich atrakcjach turystycznych

Zapisz się na webinar online: Reklama atrakcji turystycznych w social mediach, która działa!

Czytasz
Jak stosować kody rabatowe w sklepie internetowym?

Jak stosować kody rabatowe w sklepie internetowym?

20 marca 2019

Jeśli chcesz przyciągnąć nowych klientów do swojego obiektu lub zadbać o tych, których już masz, przygotuj specjalną ofertę z użyciem kodów rabatowych. To popularny sposób, wykorzystywany przez wiele marek. Z Droplabs masz pełną kontrolę nad kodami rabatowymi do twojego obiektu.

Aby kampania okazała się skuteczna i przyniosła zamierzone efekty, poświęć chwilę na jej zaplanowanie. Zastanów się, w jaki sposób chcesz użyć kodów rabatowych i dla kogo będą one przeznaczone. Podpowiadamy kilka opcji!

Ogólnodostępny kod sezonowy

Może być to na przykład kod o treści: WAKACJE20, który uprawnia do 20% zniżki na wszystkie usługi z oferty i jest ważny do 31.08.2020. Informacje o tym sezonowym kodzie rabatowym możesz umieszczać w postach na Facebooku, w SMS-ach, mailach do klientów, na drukowanych ulotkach.

Kod dla konkretnych osób lub firm

To kod przeznaczony dla konkretnych grup osób, np. dla Twoich pracowników lub firm, z którymi współpracujesz. Jeśli decydujesz się na tę opcję musisz wygenerować kilka kodów, w zależności od adresatów, np. ANIA10, DRUTEX10, HOTELFALA10, PORTALTATRZANSKI1. Te specjalne kody mogą uprawniać do 10% zniżki na konkretny specjalnie przygotowany Pakiet. Może być to forma zniżki pracowniczej bądź kod, który Twoi pracownicy będą przekazywać osobom trzecim w formie promocji. Jeśli klient dokona zakupu z użyciem konkretnego kodu, zostaniesz o tym automatycznie poinformowany.

Limit użycia kodu

W takim wypadku generujesz unikatowy kod, o określonej, maksymalnej liczbie możliwych wykorzystań. Po zdefiniowanej liczbie użyć kod staje się nieaktywny. Możesz wysłać swoim obecnym klientom indywidualne maile lub SMSy, zawierające informację o specjalnie przygotowanej dla nich ofercie. Takie personalne podejście z pewnością zostanie docenione. Możesz także wykorzystać ten sposób jako formę podziękowania za zapis do newslettera.

Jak wykorzystać kod rabatowy?

Po skonfigurowaniu kodów rabatowych w panelu klienta Droplabs, klient podczas procesu zakupowego będzie mógł wybrać opcję Mam kod rabatowy, znajdującą się tuż nad przyciskiem Przejdź do płatności. Po kliknięciu opcji i wpisaniu prawidłowego kodu wystarczy kliknąć Zrealizuj kod rabatowy. Odpowiednia zniżka zostanie automatycznie naliczona do obecnej kwoty.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz opowiedzieć nam o swoich własnych pomysłach na wykorzystanie kodów rabatowych, skontaktuj się ze swoim opiekunem Droplabs lub napisz na [email protected]

Jeśli chcesz uruchomić sklep online na swojej stronie internetowej, napisz na [email protected] Chętnie porozmawiamy o możliwościach współpracy!

Zapraszamy także do śledzenia naszego Facebooka oraz Linkedina, gdzie na bieżąco pojawiają się najnowsze treści związane z Droplabs, a także porady, blogposty i aktualności, które pomogą Państwu rozwijać sprzedaż internetową.0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Michal Holdenmajer Droplabs
6 kwietnia 2020

Droplabs bronią przedsiębiorców w czasie kryzysu

Skuteczna obsługa klienta w branży turystycznej | Droplabs
12 kwietnia 2022

Skuteczna obsługa klienta w branży turystycznej

Podstawą dobrze zarządzanej atrakcji turystycznej jest skuteczna obsługa klienta. Jest ona nieodłączną częścią doświadczenia odwiedzających. Mowa tu jednak nie tylko o obsłudze na miejscu, a o kompleksowym wsparciu klientów: od pierwszego kontaktu i zakupu biletów, poprzez czas spędzony w atrakcji, aż po nawiązanie stałej relacji z klientem.

Arrow-up

Bezpłatny dostęp do szkoleń

Dla zarządzających atrakcjami turystycznymi

Otrzymaj dostęp do paczki bezpłatnych nagrań dedykowanych specjalistom z branży turystycznej – parków rozrywki, muzeów, atrakcji czy aquaparków.