Czytasz
Jak sprawdzać czy wejściówka klienta jest ważna? Aplikacja Drop – Terminal

Jak sprawdzać czy wejściówka klienta jest ważna? Aplikacja Drop – Terminal

17 września 2018

Jak sprawdzić czy zakupiona wejściówka może zostać wykorzystana? Jak upewnić się, że płatność za usługę przebiegła w pełni pomyślnie? Droplabs to nie tylko system dystrybucji biletów, karnetów i voucherów ale również system kontroli dostępu.

Weryfikację klienta najłatwiej przeprowadzać w Aplikacja Drop — Terminal, dzięki której w prosty sposób zweryfikujesz wejściówki/vouchery klientów, kupione za pośrednictwem Droplabs. Wejściówki zawierają kod QR, a aplikacja jest prostym skanerem tych kodów. Alternatywą jest zintegrowanie używanie w obiekcie bramek wejściowych/ kołowrotków/ opaskomatów z naszym interfejsem programistycznym (API), co zapewni bezobsługową weryfikację wejść (o szczegóły zapytaj na [email protected]) lub weryfikacja wejść przez panel klienta.

Jakie urządzenie wybrać?

Przygotuj telefon z systemem operacyjnym Android. Wersja Androida powinna być uaktualniona co najmniej do poziomu 4.2. Telefon musi posiadać aparat fotograficzny oraz możliwość łączenia się z Internetem (np. poprzez WiFi lub kartę SIM). W jednym obiekcie może być kilka urządzeń weryfikujących wejściówki , w zależności od potrzebWśród klientów Droplabs, popularne urządzenia to np. HUAWEI Y7, Samsung Galaxy Xcover 4 czy Motorola Moto E5 Play Go. Możesz również rozważyć używanie urządzeń przystosowanych do pracy w trudnych warunkach terenowych np. Caterpillar S60 – z mocniejszymi bateriami oraz odpornością na kurz/wodę.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Drop – Terminal?

 • Nadaj uprawnienia
  Osoba która zakładała konto Droplabs, domyslnie ma włączone uprawnienia do weryfikacji wejściówek za pomocą aplikacji Terminala. Jeśli jednak chcesz by do aplikacji mogły logować się też inne osoby, należy zaloguj się jako administrator do panelu klienta Droplabs, w prawym górnym rogu przejsć do sekcji „Konta użytkowników” i nadać dodatkowym użytkownikom odpowiednie uprawnienia.
 • Logowanie do aplikacji Terminala
  Aby korzystać z Terminala należy się zalogować, podając adres e-mail skojarzony z kontem użytkownika uprawnionego do weryfikacji wejściówek za pomocą aplikacji. Opcjonalnie dla Polski: można podać też numeru telefonu skojarzony z kontem takiego użytkownika. Następnie należy podać kod dostępu przesłany na wskazany adres e-maili (lub przesłany SMS-em na podany numer telefonu).
 • Aktualizacja usług Google Play Services
  Po pierwszym uwierzytelnieniu, urządzenie może poprosić o uaktualnienie usług Google Play Services. Zrób to, postępując zgodnie z instrukcją na ekranie.
 • Stabilny dostęp do Internetu
  Aby aplikacja sprawnie działała musi mieć stabilny dostęp do internetu: np. poprzez sieć WiFi lub poprzez pakiet danych udostępniony przez operatora Twojej sieci komórkowej.

Jak wygląda użytkowanie Terminala w praktyce?

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak dokładnie wygląda użytkowanie terminala przejdź do osobnego wpisu na ten temat: https://droplabs.pl/blog/2019/06/21/uzytkowanie-aplikacji-terminala.0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

3 lipca 2019

Jak zamawiać bilety ze zniżką przez panel partnera?

Podejmując współpracę z obiektem oferującym interesujące i pokrewne usługi, także możesz wykorzystać Droplabs. Zobacz jak działa to w branży turystycznej.

bilety na lodowisko
16 grudnia 2020

Lodowisko w Internecie. Jak sprzedawać bilety online?

Arrow-up