Czytasz
Jak zawrzeć umowę z pośrednikiem płatności?

Jak zawrzeć umowę z pośrednikiem płatności?

10 listopada 2022

System Droplabs umożliwia podłączenie pod swoje konto kilku różnych pośredników płatności. Domyślnym pośrednikiem w systemie jest Autopay S.A. (wcześniej Blue Media), ale w razie zainteresowania i potrzeby można realizować płatności poprzez szereg innych pośredników, jak np. Przelewy24, Viva Wallet i GoPay, jednak w takiej sytuacji nie wszystkie opcje panelu mogą być dostępne.

Zawarcie umowy z Autopay S.A. (wcześniej Blue Media)

Polecamy zawarcie umowy z Autopay S.A. (wcześniej Blue Media) ze względu na to, że zarówno nawiązanie współpracy, jak i zarządzanie kontem, nie wymaga założenia dodatkowego konta na stronie Autopay S.A., a jest realizowane poprzez Panel Droplabs.

  1. Po założeniu konta i zalogowaniu się do panelu Droplabs przejdź do Krok 0. Aktywuj płatności od klientów.
  2. Po kliknięciu pokazuje się formularz, który należy uzupełnić zgodnie z aktualnymi danymi firmy, zawartymi w bazach takich jak CEIDG lub KRS. Zatwierdzając dany formularz, musisz zaakceptować Regulamin Autopay S.A. (wcześniej Blue Media), który zawiera między innymi tabelę opłat pobieranych przez pośrednika płatności oraz warunki świadczenia usług.
  3. Po uzupełnieniu formularza zostanie wyświetlone okienko z przyciskiem przenoszącym do płatności. Autopay S.A. jako pośrednik płatności wymaga wpłacenie opłaty weryfikacyjnej. Wynosi ona 19 zł i jest niezbędna do zweryfikowania i zatwierdzenia danych Twojej firmy przez tego pośrednika płatności. Pamiętaj, aby dokonać przelewu z numeru konta podanego w formularzu.
  4. Kiedy dane zostaną zweryfikowane i razem z przelewem zatwierdzone, pośrednik płatności tworzy w swoim systemie subkonto dla Twojej firmy, na które będą wpływać wszystkie wpłaty od twoich klientów, którzy kupią bilety online do atrakcji.

Ważne: Dane w formularzu możesz zmienić w dowolnej chwili, jednak zmiana po stronie pośrednika płatności wymaga ponownego uzupełniania formularza i zlecenia przelewu weryfikacyjnego o wysokości 19 zł.

Zawarcie umowy z innym pośrednikiem płatności

Jeśli jednak decydujesz się na wybór innego pośrednika płatności niż Autopay S.A. (wcześniej Blue Media) do obsługi transakcji online – pamiętaj, że ma to być jeden z zintegrowanych z naszym systemem. Obecnie do takich pośredników należy Przelewy24, Viva Wallet i GoPay.

Aby skorzystać z usług takiego pośrednika musisz samodzielnie się skontaktować z nim, założyć odpowiednio konto i aktywować płatności. Następnie napisz do nas na [email protected] z szczegółami tego konta – podepniemy go ręcznie do Twojego konta Droplabs.

Did you find this article helpful?
0 out of 0 found this helpful

Powiązane artykuły

Arrow-up