Czytasz
Cross-selling – wykorzystanie nawzajem potencjału różnych atrakcji

Cross-selling – wykorzystanie nawzajem potencjału różnych atrakcji

8 sierpnia 2022

Droplabs to nie jest zwykły sklep internetowy dla atrakcji. W tym tygodniu chcemy przedstawić nową, pilotażową metodę dotarcia do klientów – cross-selling, czyli tak zwaną sprzedaż krzyżową. Poznaj zalety cross-sellingu w odsłonie Droplabs!

Prowadzisz kilka obiektów? Współpracujesz z innymi atrakcjami, a może dopiero chcesz nawiązać taką współpracę? Pilotaż usługi cross-sellingu jest dla każdego, kto odpowiedział na choćby jedno z powyższych pytań “TAK”.

Funkcjonalność cross-sellingu pozwala na polecanie krzyżowe usług różnych atrakcji, w ten sposób maksymalizując wykorzystanie ich potencjałów. A jaki jest tego efekt? Zwiększenie liczby potencjalnych odwiedzających w Twoim obiekcie.

W praktyce cross-selling Droplabs polega na umieszczeniu w mailu z potwierdzeniem zakupu biletu zaproszenia do zakupu wybranej usługi w partnerskiej atrakcji. Zaproszenie takie składa się z grafiki, krótkiego tekstu i przycisku, który kieruje bezpośrednio do strony zakupu.

Przykład cross-sellingu w mailu po zakupie biletu w Statku Pirackim Czarna Perła na urządzeniu stacjonarnym, w odsłonie jasnej i po zakupie wycieczki od Tour Guide Service Gdańsk na urządzeniu mobilnym, w odsłonie ciemnej.

Przedstawmy teraz cross-selling na przykładzie, który wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Po zakupie biletu na rejs statkiem pirackim Czarna Perła w Gdańsku klient otrzymuje w mailu podsumowanie zamówienia oraz zaproszenie do skorzystania z oferty zwiedzania Westerplatte od Tour Guide Service Gdańsk.

Ważne jest to, że polecenie może działać w dwie strony. W tym przykładzie klient, który wykupi najpierw zwiedzanie Westerplatte w Tour Guide Service Gdańsk, w mailu z potwierdzeniem zamówienia zobaczy zachętę, by na Westerplatte dostać się statkiem Czarna Perła i będzie mógł od razu kupić bilet na statek. 

Skontaktuj się z nami na [email protected] i napisz, z jakimi atrakcjami chciałbyś/abyś współpracować! Pomożemy Ci z nawiązaniem współpracy oraz przygotowaniem kampanii cross-sellingowej!

Powiązane artykuły

Nowości w Droplabs - skanowanie wejściówek z Panelu oraz zarządzanie adresem e-mail do faktury
30 marca 2022

Skanowanie wejściówek z Panelu oraz zarządzanie adresem e-mail do faktury

Nadchodzi nowe! Chcielibyśmy podzielić się aż dwiema nowymi funkcjami systemu Droplabs. Możliwość skanowania wejściówek bezpośrednio z Panelu oraz Zarządzanie adresem e-mail do otrzymywania faktur są odpowiedzią na sugestie naszych klientów. Więcej o nich w dalszej części artykułu…

Arrow-up