Czytasz
E-paragony przy zakupie biletów przez system Droplabs

E-paragony przy zakupie biletów przez system Droplabs

2 stycznia 2023

Przy tworzeniu i rozwoju naszego systemu stawiamy na technologiczny rozwój branży turystycznej. Kolejnym ważnym krokiem na tej drodze jest umożliwienie atrakcjom pełnej digitalizacji procesu zakupowego odwiedzających. Można tego dokonać za pomocą e-paragonu.

Wspólnie z prawie 50 innymi polskimi przedsiębiorcami i instytucjami braliśmy udział w projekcie Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB). Jego celem jest digitalizacja i unowocześnienie gospodarki Polski. Wynikiem tego projektu jest możliwość wystawiania e-paragonów, czyli elektronicznego odpowiednika zwykłych, drukowanych paragonów. Wiąże się to z możliwością przejścia w 100% na elektroniczne dokumenty fiskalne tylko dla sprzedaży online lub zarówno dla sprzedaży online, jak i stacjonarnej.

Przykładowy e-paragon wygenerowany po zakupie biletu w systemie Droplabs

Wśród szczegółów, które warto wiedzieć o sposobie działania e-paragonów, chcielibyśmy wyróżnić kilka najważniejszych:

  • e-paragon zostaje wygenerowany po potwierdzeniu dokonania płatności,
  • wystawienie e-paragonu odbywa się za pośrednictwem kasy fiskalnej znajdującej się w danej atrakcji,
  • wystawienie e-paragonu zwalnia z obowiązku drukowania go w formie papierowej,
  • klient otrzymuje mailowo link do swojego e-paragonu,
  • wszystkie e-paragony przechowywane są w repozytorium e-paragonów.

Wprowadziliśmy również paragony z NIP-em, czyli tak zwane faktury uproszczone. Odwiedzający atrakcję, która ma włączoną integrację ze Spark, prosząc o fakturę do zamówienia o wartości do 450 zł i podając NIP – otrzymuje paragon z NIP-em.

Link do każdego wystawionego e-paragonu można znaleźć w Panelu klienta. Wystarczy zalogować się do Panelu sprzedaży, przejść do modułu obsługi klienta, gdzie w szczegółach wybranego zamówienia można sprawdzić e-paragon oraz inne dane klienta.

Szczegóły zamówienia z informacją o wystawionym e-paragonie w module obsługi klienta Droplabs

W celu aktywacji e-paragonów dla atrakcji, która sprzedaje swoje usługi przez Droplabs, napisz do nas na [email protected]. Przeprowadzimy analizę i zaoferujemy dostępne rozwiązania.

Powiązane artykuły

13 listopada 2022

Zgoda marketingowa

Arrow-up