Czytasz
Jak stosować kody rabatowe w sklepie internetowym?

Jak stosować kody rabatowe w sklepie internetowym?

20 marca 2019

Jeśli chcesz przyciągnąć nowych klientów do swojego obiektu lub zadbać o tych, których już masz, przygotuj specjalną ofertę z użyciem kodów rabatowych. To popularny sposób, wykorzystywany przez wiele marek. Z Droplabs masz pełną kontrolę nad kodami rabatowymi do twojego obiektu. Aby kampania okazała się skuteczna i przyniosła zamierzone efekty, poświęć chwilę na jej zaplanowanie. Zastanów się, w jaki sposób chcesz użyć kodów rabatowych i dla kogo będą one przeznaczone. Podpowiadamy kilka opcji!

Ogólnodostępny kod sezonowy

Może być to na przykład kod o treści: WAKACJE20, który uprawnia do 20% zniżki na wszystkie usługi z oferty i jest ważny do 31.08.2020. Informacje o tym sezonowym kodzie rabatowym możesz umieszczać w postach na Facebooku, w SMS-ach, mailach do klientów, na drukowanych ulotkach.

Kod dla konkretnych osób lub firm

To kod przeznaczony dla konkretnych grup osób, np. dla Twoich pracowników lub firm, z którymi współpracujesz. Jeśli decydujesz się na tę opcję musisz wygenerować kilka kodów, w zależności od adresatów, np. ANIA10, DRUTEX10, HOTELFALA10, PORTALTATRZANSKI1. Te specjalne kody mogą uprawniać do 10% zniżki na konkretny specjalnie przygotowany Pakiet. Może być to forma zniżki pracowniczej bądź kod, który Twoi pracownicy będą przekazywać osobom trzecim w formie promocji. Jeśli klient dokona zakupu z użyciem konkretnego kodu, zostaniesz o tym automatycznie poinformowany.

Limit użycia kodu

W takim wypadku generujesz unikatowy kod, o określonej, maksymalnej liczbie możliwych wykorzystań. Po zdefiniowanej liczbie użyć kod staje się nieaktywny. Możesz wysłać swoim obecnym klientom indywidualne maile lub SMSy, zawierające informację o specjalnie przygotowanej dla nich ofercie. Takie personalne podejście z pewnością zostanie docenione. Możesz także wykorzystać ten sposób jako formę podziękowania za zapis do newslettera.

Jak wykorzystać kod rabatowy?

Po skonfigurowaniu kodów rabatowych w panelu klienta Droplabs, klient podczas procesu zakupowego będzie mógł wybrać opcję Mam kod rabatowy, znajdującą się tuż nad przyciskiem Przejdź do płatności. Po kliknięciu opcji i wpisaniu prawidłowego kodu wystarczy kliknąć Zrealizuj kod rabatowy. Odpowiednia zniżka zostanie automatycznie naliczona do obecnej kwoty.


Powiązane artykuły

15 czerwca 2020

Skuteczna sprzedaż lekcji pływania w Twoim aquaparku

20 października 2019

Strategia ofertowa dla Twojego sklepu online

11 września 2018

Jak rozpocząć przygodę z Droplabs?

Arrow-up